نظر یک امام‌جمعه درباره آهنگ اِبی: کوچه نسترن دور نیست نظر یک امام‌جمعه درباره آهنگ اِبی: کوچه نسترن دور نیست | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نظر یک امام‌جمعه درباره آهنگ اِبی: کوچه نسترن دور نیست

نظر یک امام‌جمعه درباره آهنگ اِبی: کوچه نسترن دور نیست

خبرآنلاین: امام جمعه اسالم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه به ویدئو منتشر شده با نام کوچه نسترن واکنش نشان داد.

ائمه جمعه در خطبه‌های این هفته به موضوعات مختلفی پرداختند از مسائل کلان کشور به ویژه اقتصاد و وضعیت معیشت گرفته تا موضوعات بین‌المللی و سیاست خارجی؛ در این میان البته برخی ائمه جمعه به موضوع فرهنگ هم اشاراتی داشتند.

مانند امام جمعه اسالم که با اشاره به ویدئوی منتشر شده به نام کوچه نسترن گفت: ما در یک جنگ نرم و فرهنگی با دشمنان قرار داریم گفت، فرهنگ و هنر مسأله دست چندم نیست بلکه مسأله اول هر جامعه و سنگ زیربنای توسعه و پیشرفت یک کشور است. باید مشکلات فرهنگی خودمان را از درون مدیریت کنیم و محتوا و خوراک فکری مناسب با نسل جدید تولید کنیم ولی متأسفانه در بسیاری از جاها مسئولان و متولیان فرهنگی ما عنان کار از دستشان در رفته و دشمن سوار بر مرکب مراد شده و می تازد. در کورس فرهنگی با دشمن هرجا ما ترمز کردیم و سرعت کم کردیم دشمن تیک آف کشید و یکباره سبقت گرفت.

نظر امام جمعه اسالم درباره «کوچه نسنترن»

حجت الاسلام باقری با گلایه از برخی هنرمندان و منتقدان و اصحاب رسانه خاطر نشان کرد: متأسفانه در سالهای اخیر در زمینه فعالیت های فرهنگی و هنری ارزشی بر اساس ظرفیت دفاع مقدس و مقاومت یا کار فاخری صورت نگرفته یا همان معدود کارهای صورت گرفته هم مورد هجمه قرار گرفته و متهم به سفارشی بودن و حتی تا مرحله بایکوت پیش برده اند.

باقری ادامه داد: مسئولان و متولیان فرهنگی ما هم که کمیت شان می لنگد. به جای اینکه چهره واقعی ایثار و گذشت رزمندگان و شهدا را که با اخلاص و اراده به جبهه ها می رفتند و جانفشانی می کردند را نشان دهیم دست روی دست گذاشتیم تا یک خواننده لس آنجلس نشین بخواهد اسلام آمریکایی به ما نشان بدهد و خط جهاد و شهادت را وارونه جلوه دهد و از لباس یک رزمنده خیانت و دزدی برخی خائنان را به رخ ما بکشد.

حتما بخوانید:  توهین مجری تلویزیون به پرسپولیسی‌ها

او در خاتمه گفت: اتفاقی که به غیر از یکی دو مورد کسی نسبت به آن موضع گیری نکرد مثلا من در روزنامه جوان مطلبی در مورد آن خواندم. کوچه نسترن دور نیست، مجاور بن بست فرهنگی ماست. همانجا که برخی مسئولان فرهنگی ما از پرداختن به مفاهیم با ارزش دینی و انقلابی مثل مقاومت، ابا دارند و سرها را زیر برف کرده اند و راحت خوابیده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *