نقویان: اگر نمی‌توانید مدیریت کنید، ۵ تابعیتی بیاورید نقویان: اگر نمی‌توانید مدیریت کنید، ۵ تابعیتی بیاورید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نقویان: اگر نمی‌توانید مدیریت کنید، ۵ تابعیتی بیاورید

نقویان: اگر نمی‌توانید مدیریت کنید، ۵ تابعیتی بیاورید

جماران: حجت الاسلام و المسلمین ناصر نقویان در شب اول عزاداری هیأت عشاق الائمه(ع) حزب مردم سالاری با اشاره به غزلی از حافظ، گفت: اگر من و شما دست افتاده ای را گرفتیم کار خدایی کرده ایم. در واقع خدا دست گرفتاران را می گیرد؛ ولی شانس و بخت و اقبال با یک بنده همراه می شود که دستش کار خدایی می کند. یعنی با لطف و کرم و تدبیر درست مسئولین و مهربانی مردم با هم، برکات نازل و گرفتاری ها برطرف می شود. آیه قرآن می گوید خدا گواه است که این کار اتفاق می افتد.

دبیر سابق هیأت عالی گزینش کشور افزود: داعش با این استراتژی و خیال و تصور شکل گرفت که طرفداران همه ادیان مشرک هستند و هرکس مثل او فکر نکند باید کشته شود. یک معنای ساده، ابتدایی و کودکانه از تبلیغ و ترویج دین است. اگر پیروان ادیان دیگر از بین رفته بودند، امروز فکس و ایمیل و تکنولوژی وجود نداشت. امروز دانشگاه از نظر حضوری تعطیل است و استاد برای ۱۰۰ نفر دانشجو آنلاین درس می دهد. تجارتمان را هم با بیزینس الکترونیک انجام می دهیم.

وی تأکید کرد: همچنان که ۱۰۰ سال پیش ما نمی دانستیم در زمینه صنعت و تکنولوژی چه اتفاقاتی رخ می دهد، الآن هم نمی دانیم خداوند چطور دینش را جهانگیر و جهان شمول می کند؛ قدرت نظامی هم لازم نیست. یک فرض این است که بگوییم با توپ و تانک و موشک کاخ سفید را می گیریم و تبدیل به حسینیه می کنیم؛ و به قول آنها آقا، آنجا نماز جمعه برگزار می کنیم. یعنی همان طور که در سر داعش بود در سر خیلی از ما هم هست و فعلا بروز نمی دهیم. شاید روز قیامت من را هم به صف اعضای داعش ببرند. چون می گویند تو همین فکر را داشتی ولی زمینه بروزش را پیدا نکردی.

گلایه نقویان از صدا و سیما

نقویات اظهار داشت: گلایه ای بکنیم از مسئولین صدا و سیما که اگر تدبیر داشتند گنجینه های ادب ما مثل سعدی، مولوی، حافظ، عطار و سنایی را می آوردند و هر روز یک حکایت از آنها را می خواندند. این گنج ها دارد خاک می خورد و ما هر روز داریم دست فقر و فلاکت به سمت بیگانگان دراز می کنیم. سعدی می گوید کسی کرم بودش ولی چیزی نداشت. کسی زندان افتاده بود و نامه ای برای او نوشت.

حتما بخوانید:  نماینده گرمسار: وزیر کشور را محاکمه کنید

نقویان: گزینشی که درست کرده‌ایم نامشروع است

فرد حاضر شد به جای رفیق گرفتارش به زندان برود و او آزاد شود. بعد سعدی می گوید عده ای زنده دل هستند. یعنی این طرف قضیه هم هست که خدا عده ای را به عنوان بزرگ، کریم و ایثارگر می نویسد در حالی که محدوده عمل آنها کوچک و کوتاه و دستشان بسته، ولی جوانمرد و فداکار بوده اند. همان طور که یک آدم را در صف فرعون و هیتلر قرار می دهد که تو همان خوی ظالمانه را داشته ای، عده ای را هم بالا می برد.

وی با بیان اینکه به نظر ما نه آن است و نه این، تصریح کرد: قرار نیست که خداوند به مسلمانان اجازه جهاد ابتدایی بدهد که با قوه قهریه و سلاح های فوق مدرن همه عالم را بترسانند و عده ای را بکشند تا بقیه ایمان بیاورند و مسلمان شوند. این حتما مسیر باطلی است؛ همچنان که شما امروز به داعش لعن و نفرین می فرستید که جز خودشان و فکر باطلشان، هیچ کس آنها را تأیید نمی کند. فکر آنها را شست و شوی مغزی داده اند که هیچ چیزی نمی فهمد. در تاریخ هم نمونه های این را داشته ایم؛ پیامبر(ص) هرچه محبت و مهربانی می کرد در دل آنها هیچ اثری نداشت. قرآن می گوید «دلشان مثل سنگ و گاهی بدتر شده است».

این پژوهشگر مسائل دینی ادامه داد: عده ای چنین خیالاتی در سرشان هست که خدا معجزه ای می کند و همه آدم ها سر از محراب و مسجد در می آورند. اگر خدا می خواست این کار را انجام دهد در زمان پیامبر(ص) این کار را می کرد که اشرف مخلوقاتش بود. اگر خدا می خواست به امام زمان(عج) یک قدرت افسونگری بدهد، این را به پیامبرش می داد. خدا در قرآن می گوید که این مسیر ما نیست و راه این است که با همین مسیر هدایت جلو بروی.

حتما بخوانید:  حمله دزدان دریایی به نفتکش ایران

گزینشی که ما درست کرده ایم نامشروع است

وی با اشاره به دوره حضورش در هیأت عالی گزینش کشور، گفت: من مطمئنم گزینشی که ما درست کرده ایم نامشروع است و با موازین فقهی ثابت می کنم که نامشروع است. کسی کار بلد است و انسان پاکی است و می خواهد خدمت کند، تو به او می گویی ریش می تراشی و آستین کوتاه می آیی؟ در ۸۸ طرف چه کسی بودی؟ شما یک میزان فقهی به این شکل نشان من بدهید. امیرالمؤمنین(ع) در عهدنامه مالک می گوید اگر می خواهی کسی را سر کار بیاوری نماز و روزه و ولایت من علی(ع) را از نپرس؛ ببین کار را بلد است و پاکدست و پاکدامن هست، کافی است.

در حقوق شهروندی همه مساوی هستند

نقویان با تأکید بر اینکه در حقوق شهروندی همه مساوی هستند، اظهار داشت: از کجا آورده اند و با چه مبنایی ثابت کرده اند؟ با چه مبنایی عمل می کنند؟ این همه آدم را دور کرده ایم و غربی ها روی هوا زده اند. معاون بانک مرکزی برای من گفت شخصی را رد کردیم به دلیل اینکه عکسی در خارج از کشور از او دیده بودیم. چند ماه بعد یکی از بانک های معتبر انگلیس او را جذب کرد و الآن رئیس آن بانک است. بعد می گوییم سیستم اداری ما چرا تنبل و ناکارآمد است. ما اولین شرط کارآمدی که خدمت به مردم است را به او یاد نداده ایم و می گوییم آستینت کوتاه نباشد.

وی با اشاره به مطالبی که در خصوص دو تابعیتی بودن افراد مطرح می شود، تأکید کرد: پروفسور سمیعی چند تابعیت دارد که الآن بزرگترین بیمارستان مغز را دارد می سازد؟ اگر کسی را ندارید که کشاورزی کشور را درست کند، دو تابعیتی بیاورید. اگر کسی را ندارید که صنعت کشور را درست کند، سه تابعیتی بیاورید. اگر نمی توانید اقتصاد را درست کنید، پنج تابعیتی بیاورید. مگر هر دو تابعیتی جاسوس است؟! مگر هر دو تابعیتی خائن به این مملکت است؟! چرا فرض را این قرار داده ایم؟ من چقدر آدم در اروپا به شما نشان بدهم که ایرانی، مسلمان و متدیّن هستند و غرب دارد از آنها استفاده می کند؟ در اروپا به آنها کارهای سنگین پیشنهاد داده اند و گاهی مسئولیت های سیاسی به آنها می دهند. می گویند ما این آدم را امتحان کرده ایم؛ هم کار بلد است و هم سالم است و دزد و جاسوس نیست.

حتما بخوانید:  در سراوان، یک نفر، پنج عضو خانواده‌اش را کُشت

اگر مسئولین به جان هم افتادند سود خالص آن به جیب دشمن و دود سیاه آن به چشم این ملت می رود

دبیر سابق هیأت عالی گزینش کشور افزود: اگر مسئولین به جان هم افتادند سود خالص آن به جیب دشمن و دود سیاه آن به چشم این ملت می رود. اگر عده ای واقعا به «مام وطن» اعتقاد داشتند خیلی وقت ها کوتاه می آمدند و حرف نمی زدند. از حق مسلّمشان می گذشتند؛ آن سان که علی(ع) ۲۵ سال گذشت و سکوت کرد. نه تنها سکوت کرد، آنها را تأیید و کمک هم کرد و مشورت هم به آنها داد. معلوم است که چرا علی(ع) می ماند.

وی در پایان تأکید کرد: خیلی دلمان پر است؛ چون دلمان می سوزد. این انقلاب با خون های مقدسی به اینجا رسیده و انسان های پاکی برای آن تلاش کرده اند و نفس های پاکی پای این نخل کشیده شد تا به اینجا رسید و عده ای با ناتوانی و بی تدبیری همه چیز را بر باد می دهند. امیدوارم آن روز پیش نیاید؛ ولی تاریخ به ما می گوید اگر اکثریتی ناراحت بود، باید حاکمان گوششان را بدهکار سخن مردم کنند. مردم ما مردم شریفی هستند. خدا به داد ما برسد و عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *