هشدار نسبت به بارش شدید باران در پایان هفته هشدار نسبت به بارش شدید باران در پایان هفته | آوتاف
خانه / اخبار داغ / هشدار نسبت به بارش شدید باران در پایان هفته

هشدار نسبت به بارش شدید باران در پایان هفته

باشگاه خبرنگاران: صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امشب در استان‌های هرمزگان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی و سیستان بلوچستان رگبار باران، رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود افزود: با نفوذ جریان‌های شمالی به سواحل دریای خزر در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی افزایش ابر ، بارش باران و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: همچنین در برخی نقاط واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش خفیف باران دور از انتظار نیست.

ضیائیان با بیان اینکه فردا در سواحل شمالی و در نوار شرقی کشور بارش پراکنده باران و وزش باد خواهیم داشت، افزود: در ارتفاعات کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی رعدو برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

هشدار نسبت به بارش شدید باران در پایان هفته

او ادامه داد: روز سه شنبه دریای عمان متلاطم است. روز چهارشنبه جوی پایدار در اغلب مناطق کشور حاکم خواهد شد و در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت مانند تهران، اصفهان، کرج و اراک غبار محلی پدیده غالب خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در اواخر وقت روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به شمال غرب و غرب کشور ابرناکی و بارش پراکنده در این مناطق پیش بینی می‌شود افزود: روز پنج شنبه فعالیت سامانه بارشی در کل نوار غربی و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران گسترش می‌یابد و بارندگی تشدید خواهد شد.

او ادامه داد: نفوذ جریان شمالی به غرب سواحل دریای خزر زمینه ساز بارش باران در غرب مازندران و گیلان خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: بارش در اکثر مناطق تشدید می‌شود و در خوزستان، شمال بوشهر و جزایر شمال خلیج فارس رگبار ، رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

حتما بخوانید:  استقبال از سال ۲۰۲۲ در سراسر جهان

او گفت: در ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی و در شمال غرب کشور بارش‌ها به صورت برف خواهد بود و روز جمعه به جز شرق کشور در سایر مناطق کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

ضیائیان بیان کرد: بارش در سواحل غربی خزر و در استان‌های خوزستان، فارس، جزایر واقع در خلیج فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال بختیاری و جنوب اصفهان و شرق لرستان شدت خواهد داشت؛ در روز‌های چهارشنبه تا جمعه در شمال شرق کشور شاهد افزایش نسبی دما خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی همچنین از هشدار نسبت به بارش شدید باران در ۱۵ استان خبر داد و گفت: سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران در ۱۵ استان از اوایل وقت پنج‌شنبه تا اواخر وقت شنبه هشدار داده و با توجه به حاکمیت این شرایط جوی توصیه‌های کشاورزی را ارائه داده است.

او درباره وضعیت آب و هوای تهران هم گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری در برخی ساعات همراه با مه رقیق گاهی افزایش ابر و وزش باد و بارش پراکنده خواهد بود . بیشترین دمای تهران به ۱۰ درجه و کمترین آن به ۴ درجه خواهد رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *