پلیس: سن سارقان به زیر ۱۸سال رسیده پلیس: سن سارقان به زیر ۱۸سال رسیده | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پلیس: سن سارقان به زیر ۱۸سال رسیده

پلیس: سن سارقان به زیر ۱۸سال رسیده

باشگاه خبرنگاران جوان: نیروی انتظامی اعلام کرد: متاسفانه برخی از سارقان سنشان از ۱۸ سال کاهش یافته.

پلیس: سن سارقان به زیر ۱۸سال رسید

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری تهران:

* در بحث افزایش آمار کیف قاپی در تهران و در هشت ماهه نخست امسال دو درصد افزایش سرقت و در بحث کشف جرم در این زمینه هفت درصد افزایش کشفیات داشتیم.

* در سال قبل با توجه به شیوع و گسترش بیماری کووید ۱۹ خیلی از اماکن در سطح شهر تعطیل بود و در بحث کاهش کیف قاپی نیز این موضوع تاثیرگذار بود.

* (با بیان اینکه در حال حاضر وقوع موبایل قاپی بیشتر از کیف قاپی است): کیف قاب‌ها معمولاً در اطراف بانک ها، بازارها، دفاتر رسمی و نقاط کور در سطح معابر مشغول پرسه زنی هستند، لذا باید دقت کنیم تا به سادگی گرفتار قاب زن‌ها نشویم.

* با توجه به بحث اقتصادی و بالا بودن قیمت تلفن‌های همراه روز به روز تلفن‌های مدل بالا به بازار می‌آیند و این موضوع عاملی برای وقوع سرقت توسط سارقان است.

* سن برخی از سارقان موبایل قاب از ۱۸ سال به پایین آمده است.

* (با اشاره به کمک سرباز وظیفه‌ای که به یک خانم که مورد سرقت توسط سارق کیف قاپ در خیابانی واقع در پایتخت قرار گرفته بود): از آن سرباز شجاع تقدیر و تشکر می‌کنم درود بر غیرت و شرف این سرباز عزیز. رفتار این سرباز عزیز انسان دوستانه و معقول بوده است و در شرایط مشابه ممکن است که هر شهروند مسئولیت پذیر دیگری نیز این اقدام سرباز را علیه سارق انجام دهد.

* (با بیان اینکه باید حواسمان باشد تا در دفاع از خود و دیگران نباید از چهارچوب قانون خارج شویم): نباید اقدامی خشن‌تر و خطرناک‌تر علیه اقدامی که سارق در هنگام سرقت انجام داده، انجام دهیم و به او آسیب برسانیم تا در در ادامه به دردسر نیفتیم.

حتما بخوانید:  فیفا، سرمربی تیم ملی را محکوم کرد

* توصیه ما به مردم این است که اگر دچار کیف قاپی شدند به هیچ عنوان مقاومت نکنند، چرا که امکان دارد مورد حمله شدید سارق قرار بگیرند؛ لذا برای ما حفظ جان از مال شهروندان مهمتر است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *