بیانیه مشترک بایدن و ماکرون درباره ایران بیانیه مشترک بایدن و ماکرون درباره ایران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بیانیه مشترک بایدن و ماکرون درباره ایران

بیانیه مشترک بایدن و ماکرون درباره ایران

مهر: روسای جمهور آمریکا و فرانسه در بخشی از بیانیه مشترک خود پس از دیدار دو طرف در رم ایتالیا، با اشاره به برنامه هسته‌ای ایران مدعی شدند که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد.

به گزارش الجزیره، روسای جمهور آمریکا و فرانسه پس از دیدار جمعه شب خود در رم ایتالیا بیانیه مشترکی را صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه که از سوی کاخ الیزه منتشر گردیده به برنامه هسته‌ای ایران اشاره شده و با طرح ادعا‌های واهی، آمده است: بایدن و ماکرون درباره ضرورت تضمین عدم توسعه سلاح هسته‌ای توسط ایران یا دستیابی به آن توافق دارند.

در همین حال کاخ الیزه با تشریح محور‌های مورد بحث در دیدار ماکرون و بایدن اعلام کرد که دو طرف بر عزم خود برای تقویت همکاری‌های دوجانبه در راستای صلح و امنیت جهانی تاکید کردند.

لازم به ذکر است در حالی که کشور‌های غربی مدعی هستند ایران در پی دستیابی به سلاح هسته‌ای است تهران همواره بر صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید کرده است.

در بیانیه مشترک روسای جمهور آمریکا و فرانسه همچنین بر حمایت از اصلاحات در لبنان تاکید شده است.

دو طرف در عین حال بر اهمیت کنفرانس پاریس درباره لیبی که قرار است در تاریخ ۱۲ نوامبر و در آستانه انتخابات ملی این کشور در تاریخ ۱۲ دسامبر برگزار شود، تاکید کردند.

در این بیانیه همچنین به ضرورت تایید حاکمیت و استقلال عراق و تضمین اینکه این کشور به هیچ وجه بار دیگر پناهگاه گروه‌های تندرو و تروریستی نشود، اشاره شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  نقدی: کسی نباید با صندوق رای قهر کند

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *